Úvodní strana

Hlavní navigační menu

Úvodní strana
STŘEDNÍ ŠKOLA

Hlavní navigační menu

MISTROVSKÁ ŠKOLA

Hlavní navigační menu

KONTAKTNÍ INFORMACE

Hlavní navigační menu

ODKAZYStřední školy

TOPlist


QR


Co je nového

"GREGOR LERSCH workshop" Hradec Králové - (18.-20.5.2017)

Workshop pořádala Mistrovská škola floristiky exkluzivně pro Střední školu vizuální tvorby. Garantem akce byla Asociace branding designu. Získané zušenosti a fotografie budou využity při výuce na Střední škole vizuální tvorby a to jak pro floristy, tak pro studenty branding designu. Veškeré informace budou také učitelé předávat na seminářích pro dospělé, organizovaných Asociací brandig designu. článek www.novinky.cz..."Národní soutěž a výstava amatérské fotografie 2017" - předání cen soutěže a zahájení výstavy (13.5.2017)

Do soutěže byly za Střední školu vizuální tvorby poslány soutěžní fotografie žáků třídy 3B Báry de Manové, dále žáků třídy 3A Jany Hybšmanové, Terezy Hornové a Kateřiny Jouklové. Fotografie Terezy Hornové a Kateřiny Jouklové byly porotou vybrány do dalšího kola soutěže a Kateřina Jouklová se umístila se svou fotografií na 3.místě. GRATULUJEME!

.

Národní soutěž...
"Květiny pro prezidenta republiky ČR" - (14.2.2017)

Žáci školy připravili výzdobu sálu a kytice pro pana prezidenta a první dámu. Poděkování za výzdobu nám zaslal hejtman Královéhradeckého kraje.

Zdroj fotografií HRADECKÝ deník.cz


"Grafická soutěž o logo / maskota rozhledny a lesoparku U Jakuba" - uzávěrka soutěže (31.1.2017)

soutěže se zúčastnili žáci třídy 3A Dominika Dvořáková, Lucie Nosková, Kateřina Jouklová, Jakub Paděra, Kristýna Zadinová a Linda Karabová a žáci 2B Michaela Kroupová, Markéta Fahrnerová, Kateřina Langrová, Michaela Macháčková, Hedvika Mandátová, Martin Rufr, Aneta Semanová, Nela Stříteská, Lucie Veiglová a Pavlína Vojtová a žáci 2A Eliška Buriánková, Dominika Fikarová, Karolína Haasová, Roman Hrubý, Natálie Kellnerová, Kateřina Klozová a Barbora Potočková.

Soutěž vyhrála žákyně naší školy Michaela Kroupová. GRATULUJEME!

více informací zde...
Společenský večer na radnici Prahy 4 - (29.11.2016)

Žáci školy realizovali výzdobu u příležitosti slavnostního předání čestného občanství Prahy 4 v sále historické budovy radnice v Nuslích, kterého se účastnili Hana Zagorová, Štefan Margita, Alexandr Hemala, Laďa Kerndl a další. S agenturou Ersi, která společenský večer organizovala jsme loni spolupracovali na výzdobě plesu v pražské Lucerně.
"POPAI STUDENT AWARD COMPETITION 2016" galavečer- (24.11.2016)

V rámci soutěže studenti soutěží o nejlepší design POP materiálu a návrhu in-store komunikační kampaně dle zadaných briefů od konkrétních zadavatelů.

V letošním školním roce se do celorepublikového kola probojovalo 11 studentů 3.ročníku Střední školy vizuální tvorby (Alena Obrtlíková, Veronika Brandová, Tereza Hornová, Lucie Sůvová, Jakub Paděra, Michaela Plašilová, Jana Hybšmanová, Markéta Kulhánková, Filip Provost, Karolína Fáberová a Elvíra Podaná).
Naše žákyně, Jana Hybšmanová, získala cenu sympatie POPAI 2016. GRATULUJEME!

více informací zde...
ERASMUS+ VET MOBILITY CHARTER

Dne 26.9.2016 udělil Dům zahraniční spolupráce Střední škole vizuální tvorby "Erasmus+ Certifikát mobility v odborném vzdělávání a přípravě" v programu Erasmus+ na období od 1.1.2017 do 31.12.2020. Tento certifikát umožňuje škole podávat zjednodušené žádosti v rámci ročních obecných výzev programu Erasmus+.
Při zachování vysoké kvality projektů se budou moci žáci Středí školy vizuální tvorby účastnit těchto zahraničních stáží až do roku 2020.
Workshop Gregora Lersche "GARDEN DAYS IN THE LATE-SUMMERMOOD" - (19.-21.8.2016)

Učitelka Střední školy vizuální tvorby Mgr.Radka Jedličková se společně s manželem Ing.Milanem Jedličkou (ředitelem školy) zúčastnila třídenního pracovního semináře vBad Neuenahr v Německu u světového mistra floristického a grafického designu pana Gregora Lersche. Semináře se zúčastnili společně s dalšími dvěma desítkami floristů z celého světa, například z Anglie, Rakouska, USA, Portugalska, Ruska, Kazachstánu, Austrálie, Číny, Korey a samozřejmě z Německa. Ing.Milan Jedlička měl možnost nafotit všechny předváděné práce včetně pracovních postupů a všech prací ostatních seminaristů. Tyto poznatky a fotografie budou využity při výuce na Střední škole vizuální tvorby a to jak pro floristy, tak pro studenty branding designu. Veškeré informace budou také učitelé předávat na seminářích pro dospělé, organizovaných Asociací brandig designu.
S panem Gregorem Lerschem máme na květen 2017 domluvený workshop pro odbornou veřejnost, který se bude konat v Hradci Králové v Jiráskových sadech v budově Střední školy vizuální tvorby.


Výtvarná soutěž "Karel IV.očima dětí" - (16.6.2016)

Student třetího ročníku Střední školy vizuální tvorby Lukáš Weigl získal 1.místo v soutěži "Karel IV. očima dětí" - v kategorii prostorové objekty. Jedná se o výtvarnou soutěž, která byla vyhlášena Národním pedagogickým muzeem k příležitosti 700.výročí narození Karla IV. Předávání cen se zúčastnila ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Mgr. Kateřina Valachová, Ph.D. Soutěže se zúčastnilo téměř 10 000 dětí převážně z České republiky, ale zapojila se i řada krajanských spolků v zahraničí a některé zahraniční školy. Ze zahraničí doputovaly obrázky a výtvarné práce z Anglie, Arménie, Austrálie, Belgie, Brazílie, Chorvatska, Irska, Itálie, Lucemburska, Německa, Nového Zélandu, Saúdské Arábie, Slovenska, Ukrajiny, USA nebo Švýcarska. Do výtvarné soutěže bylo přihlášeno 9347 prací, z tohoto počtu je 462 prostorových. O to více nás těší, že právě v této kategorii náš student Lukáš Weigl zvítězil. Gratulujeme!

Setkání s paní Ester Janečkovou - (7.6.2016)

Studenti Střední školy vizuální tvorby tvořili výzdobu pro ples MammaHELP - Lucerna na růžovo. Ples se konal 2.4.2016 v Lucerně v Praze. Více v realizovaných akcích.

Na tomto charitativním plese vyhrál ředitel školy pan Ing.Milan Jedlička s manželkou Mgr.Radkou Jedličkovou (učitelkou ČJ a odborných předmětů) setkání s osobností paní Ester Janečkovou. Šlo o příjemně strávené odpolene v cukrárně Sweet Secret of Raw v Praze.

Exkurze do Paříže, Frankfurtu nad Mohanem, Kolína nad Rýnem, Bad Neuenahr a výstavy a prezentace Gregora Lersche.

Studenti Střední školy vizuální tvorby se každoročně účastní exkurzí do zahraničí. V tomto školním roce jsme navštívili Paříž. Prohlédli jsme si nádherné památky, muzea a především jsme navštívili odbornou výstavu VISCOM. Studenti poznají nové technologie, materiály a zařízení pro branding a mohou poznatky využívat ve výuce i v profesním životě.Exkurze Reklama-Polygraf, Design Week Zlín, POPAI AWARD, velkoobchody Strorge, Cane, Klia, tiskárny Svoboda Press a Europrint, Coca-Cola,...

Pro propojení výuky s praxí je potřeba seznamovat studenty s reálnou výrobní a prodejní sférou. Ideální způsobem jsou exurze ve firmách. Významná je také spolupráce s Univerzitou Tomáše Bati ve Zlíně. Studenti se účastnili exkurze v tvůrčích ateliérech a prohlédli si práce studentů. Většinu nákladů na exkurze, včetně dopravy, platí škola.


Úspěchy studentů v soutěžích

Studenti Střední školy vizuální tvorby se účastní různých soutěží určených pro studenty středních škol. Jsou to soutěže odborné, výtvarné (fotografické), literární, ale také třeba ekonomické nebo soutěž na téma životní styl. Významná je soutěž Student POPAI Award, v níž studenti tvoří návrhy na POP stojany podle zadání skutečných firem. Do celorepublikového kola postoupilo 10 studentů a Cenu sympatie získala Monika Bartůšková ze třetího ročníku. Více informací najdete jako odkazy...

Výstava v Evropském parlamentu v Bruselu - (8.-13.11.2015)

Učitelé a studenti naší umělecké školy realizovali výstavu v Evropském parlamentu v Bruselu. Tato výstava se konala u příležitosti konání konference "Sociální a ekonomický význam silniční dopravy". Studenti třetího ročníku Anna Melicharová a Lukáš Weigl se pod vedením odborných pedagogů Ing.Evy Soudkové a Mgr.Radky Jedličkové podíleli jak na přípravě výstavy, tak také na realizaci expozice přímo v Bruselu. Pro všechny zúčastněné to byla veliká zkušenost nejen po odborné stránce. Ne každý se dostane do Evropského parlamentu.

denik

KYTICE PRO PANA PREZIDENTA - INAUGURACE 8.3.2013

Kytici pro pana prezidenta Ing. Miloše Zemana k jeho inauguraci 8.3.2013 připravila Střední škola vizuální tvorby v Hradci Králové.

AUTOR FOTO:DENÍK - HRADECKÝ DENÍK (celý text)

Další článek o kytici v MF DNES - idnes.cz


WORKSHOP GREGORA LERSCHE

Lersch Lersch

Výuka se světovým mistrem grafického designu v Hradci Králové probíhala ve dnech 4.2. - 7.2.2013 v budově Střední školy vizuální tvorby v Hradci Králové. Pod vedením Gregora Lersche intenzivně pracovali, učili se teorii designu a tvořili instalace a dekorace všichni učitelé podle vlastních návrhů. Peadagogové školy se neustále vzdělávají, účastní se zahraničních seminářů, výstav, sympózií. Díky tomu zapracováváme do výuky neustále nové techniky, materiály, trendy a podobně.
Jedinečnou výstavu dekorací a instalací, které učitelé školy během workshopu vytvořili, si zájemci mohli prohlédnout v obchodním centru FUTURUM v Hradci Králové ve dnech 8.2. - 10.2.2013. Návštěvníci v královéhradeckém OC FUTURUM mohli na prezentovaných mistrovských dílech sledovat použití estetických principů tvorby, barev, linií, struktur a technik.

Více ve fotogalerii.

PAN PREZIDENT Ing. MILOŠ ZEMAN - JIŽ DRUHÁ NÁVŠTĚVA NA STŘEDNÍ ŠKOLE VIZUÁLNÍ TVORBY

Pan prezident Ing. Miloš Zeman navštívil 19.12.2012 již podruhé Střední školu vizuální tvorby. Besedoval se studenty o aktuálních tématech, vysvětloval svoje postoje a diskutoval o současných důležitých otázkách.
Zdroj fotografií: www.facebook.com

Ředitelské volno 4. - 8. 2. 2013!

DŮLEŽITÉ SDĚLENÍ RODIČŮM STUDENTŮ - workshop Gregora Lersche 4. - 8. 2. 2013 (dokument v PDF)


Exkurze do Vídně

Uspořádali jsme pro studenty Střední školy vizuální tvorby exkurzi do předvánoční Vídně. Studenti navštíví výstavu Gustava Klimta a také vánoční trhy. Leták a informace zde...


Změna názvu Floristické střední školy

Z našich poznatků vyplynula potřeba nahradit stávající název školy „Floristická střední škola“, který plně nezohledňoval náplň studia. Nový název STŘEDNÍ ŠKOLA VIZUÁLNÍ TVORBY (platný od 1.12.2012) celkově vystihuje obsah a odpovídá vzdělávání na škole. Odborným základem vzdělávání je estetika a její využití při vlastní tvorbě vizuálních instalací a grafických prací jak s florálním či neflorálním materiálem, tak prostřednictvím počítačové grafiky a brandingu.


Zahraniční stáž studentů do Normandie na podzim 2012

Národní agentura programu Leonardo da Vinci schválila náš projekt a 6 studentů se může účasnit zahraniční stáže ve Francii. Projekty mobility jsou mezinárodní stáže v podnicích nebo vzdělávacích institucích pro osoby v počátečním odborném vzdělávání. Studentům zaplatíme veškeré výdaje na ubytování, stravu, dopravu i pojištění.

Exkurze Kutná hora

V úterý 9. října 2012 se studenti prvních ročníků účastní poznávací exkurze do Kutné Hory. Navštívíme České muzeum stříbra s prohlídkou dolů, galerii výtvarného umění GASK, katedrálu sv. Barbory, kostnici a kostel Nanebevzetí P. Marie. Odjezd v 7:30 od hl. vlakového nádraží v Hradeci Králové. Cena pro studenty 50Kč. Více informací zde..


Exkurze - IPM Essen

Pro studenty Floristické školy jsme v lednu 2012 připravili exkurzi na veletrh IPM v německém městě Essen. IPM je přední světový profesní veletrh v oblasti floristiky, rostlin, technologií a prodeje. (1.500 vystavovatelů z celého světa, více než 60.000 návštěvníků z 98 národů v roce 2011). Více informací v pdf zde ...


Úspěch fotografického kroužku

Fotografie Terezy Fulierové se umístila ve fotografické soutěži "STO LET MLADÁ, KRÁSNÁ A UŽITEČNÁ" informačního centra "Hučák" firmy ČEZ. Gratulujeme.

Umístění v soutěži o plakát Evropské unie

Studentky Floristické střední školy se úspěšně umístily na prvním a třetí místě v celostátní soutěži o plakát Evropské unie. Gratulujeme.

Učební materiály pro studenty

Na webových stránkách Floristické střední školy nově najdou studenti studijní texty, úlohy apod. z jednotlivých předmětů.

Bakaláři 2011/12

Školní informační systém Bakaláři je pro školní rok 2011/12 již spuštěn. Pakliže nemáte údaje pro vstup, kontaktujte třídního učitele nebo správce systému. Odkaz do systému Bakaláři.

Svatební festival na zámku Průhonice

Účastnili jsme se 1. ročníku - Svatební festival na zámku Průhonice ve dnech 15. a 16. 10. 2011.

Zahraniční stáž ve Francii 2011

Studentky v průběhu stáže pracovaly v prvotřídních floristických obchodech. Účastnice poznaly nové pracovní prostředí, pracovní návyky a povinnosti a nové techniky práce. Zvýšily si úroveň dosavadních znalostí a dovedností a rozšířily si svoje vědomosti o nové zkušenosti. Dále zaznamenaly nové metody odborné výuky a praxe, kterými můžeme obohatit náš proces odborného vzdělávání.

International Floral Craft Symposium

Ve dnech 22.1.2011 - 25.1.2011 se pedagogové školy účastnili mezinárodního sympózia v německém městě Bad Neuenahr. Sympozium pořádal světový mistr floristického designu Gregor Lersch. Pět předních zahraničních floristických designérů z Německa, Francie, Rakouska, Anglie a Španělska v čele se světově uznávaným německým mistrem Gregorem Lerschem předvádělo své mistrovství ve vrcholném umění floristického designu. Designéři představili nové techniky i nové tvůrčí netradiční pojetí využívající přírodní materiály v nových formách v sesazovaných dekoracích, dekoracích stolů, stejně jako výrazných objektech interiérového a exteriérového designu, nechyběly ukázky velkých dárkových a svatebních kytic. Velmi přínosného a bohatého programu International Floral Craft Symposium se účastnilo přes 70 účastníků z šestnácti zemí. Naši republiku reprezentovali pedagogové Floristické střední školy, kteří během sympozia navázali kontakty s partnery z Kypru, Anglie, Ruska, Guadeloupe a dalších zemí.

IPM Essen 2011

Pro vzdělávání pedagogů a obohacování výuky jsou významné účasti na mezinárodních výstavách. Jednou z nich je výstava IPM v německém Essenu. Na výstavě jsou prezentovány nové trendy, materiály a techniky. Výstava IPM probíhala 25.1. - 28.1.2011 a poznatky z výstavy využijí učitelé a žáci při tvorbě jarní výstavy floristického designu studentských prací ve Floristické střední škole ve dnech 15.4.-17.4.2011.

Art-Floral-Design - výtvarná soutěž pro žáky ZŠ

Letos proběhne již druhý ročník soutěže ART-FLORAL-DESIGN, kterou pořádá Floristická střední škola v Hradci Králové a garantem soutěže je Asociace floristického designu. Tématem soutěže je "Výtvarné ztvárnění oblíbeného filmového příběhu" a koná se v kategoriích malba a kresba, fotografie a 3D objekt. K našemu dlouhodobému cíli patří podpora žáků, kteří mají zájem o výtvarné umění, počítačovou grafiku nebo o tvorbu prostorových dekorací. Vyhlašování výsledků a předávání cen se uskuteční ve Floristické střední škole v Hradci Králové v Jiráskových sadech při vernisáži Akademie floristického designu v pátek 17.6.2011 ve 14 hodin.

Více informací najdete zde.

Poznávací exkurze Florencie, Řím

Na přelomu dubna a května 2011 jsme pro studenty připravili poznávací exkurzi do Florencie a Říma. Studenti mají jedinečnou možnost seznámit se s architektonickými památkami, o kterých se učí v předmětu historie výtvarné kultury. Na programu je prohlídka Palazzo Vecchio, Michelangelova Davida, Ponte Vecchio, Vatikánu, chrámu sv. Petra, Sixtinské kaple, Andělského hradu, Kolosea a dalších památek. Exkurze pořádáme každým rokem a tak jsme již byli v Londýně, Paříži, Amsterodamu, Vídni.

Podrobný program zájezdu a doplňující informace zde...

Úspěch studentů v soutěži Business point 2011

Tým čtyř studentek třetího ročníku získal ocenění za originální přístup k řešení ve finále manažersko-marketingové soutěže Business Point 2011 vyhlášené Fakultou podnikatelskou VUT v Brně. Studentky při obhajobě projektu získaly množství zkušeností v oblasti marketingu, reklamy, propagace a prezentace.

Mistrovské floristické zkoušky 2011 a výstava mistrovských prací na zámku v Rychnově nad Kněžnou

Pedagogové školy vzdělávají dospělé zájemce o floristický design. Na Mistrovské škole floristiky, kde učitelé působí jako lektoři, se vzdělávají zájemci, kteří mají aranžovaní jako hobby, a také ti, kteří jsou profesionálové a pracují v oboru. Ti nejzkušenější se připravují k mistrovské floristické zkoušce, která je zakončením jejich dlouhodobého vzdělávání, které je garantováno Asociací floristického designu. Hlavní program bude probíhat v sobotu 11. 6 2011 na zámku v Rychnově nad Kněžnou. Mistři floristé budou tvořit prostorové dekorace, dekorace stolu, sesazované dekorace a svatební kytice. Spolu s mistrovskými floristickými zkouškami bude na zámku probíhat doprovodný program.

Světový mistr floristického designu Gregor Lersch opět v Hradci Králové

V loňském roce proběhl workshop světového mistra floristického designu Gregora Lersche na Floristické střední škole v Hradci Králové. Gregor Lersch, který učí floristický design po celém světě, navštívil ČR poprvé. Pedagogové, kteří se účastnili intenzivní výuky, získali obrovské množství zkušeností a obohatili tak nejen svoje znalosti a dovednosti, ale ihned zapracovali svoje poznatky do odborné výuky. Na konci srpna 2011 Gregor Lersch opět přijede a bude vzdělávat naše pedagogy a floristické designéry. Bude to obrovská příležitost k získání nových zkušeností a obohacení odborného vzdělávání.